Тријумф Партизана - поклон за Наумчета ПДФ Штампа Ел. пошта

02.03.2014 rukomet metalurg partizan02. март 2014.

Иако је пре само недељу дана Металург савладао велику Барселону, наневши јој први пораз у Лиги шампиона, јуче је пао на Бањици у СЕХА лиги, положивши копља пред младим, али сјајним тимом Партизана – 23:22.

Све до 20. минута црно-бели су успевали колико-толико да држе резултатски прикључак, али је онда за неколико минута уследила сјајна серија Металурга 5:1, што је било довољно да на одмор оду са пет голова вишка 10:15.

Предност Металурга се полако топила, да би право одушевљење настало најпре у 52. минуту када је Божидар Маркићевић постигао трећи везани погодак за 19:20.

Само минут касније Александар Радовановић је погодио за изједначење, да би у истом минуту Вања Илић донео прву предност Партизану на утакмици.

У 59. минуту на семафору је стајало 21:21, а онда су судије искључиле Мијаила Марсенића и досудиле седмерац за скопски тим. Са линије пенала Ојлески је био прецизан и донео свом тиму нову предност – 21:22.

Кренуо је и последњи минут, а онда је Александар Радовановић опалио са 10 метара за ново изједначење. Македонци не користе шансу у нападу и 20 секунди пре краја тренер домаћих Александар Брковић је затражио тајм-аут.

Чинило се да та лопта дуго путује од крила у нападу Партизана, да би четири секунде пре краја феноменални Александар Радовановић постигао сјајан погодак и то са 10 метара за велику и другу победу црно-белих у регионалној лиги.

Дрес Партизана за Наумчета

Непосредно пред почетка меча у Београду, капитен Партизана Владимир Мандић, уручио је дрес голману  Металурга Радету Мијатовићу који је некада бранио за тим из Хумске. Специјалан дрес послат је и повређеном играчу Скопљанаца Наумчету Мојсовском, иначе навијачу Партизана, који је синоћ, како сазнаје Спона, био у Београду, али не у Хали Спортског центра Вождовац на Бањици, већ на Топчидерском брду на фудбалском мечу Партизана и нишког Радничког.