Металург савладао ПСЖ ПДФ Штампа Ел. пошта

28.09.2013 metalurg slavi28.септембар 2013.

Екипа Металурга превазишла је себе и савладала је гиганта са астрономским буџетом од 13,580 милиона евра Пари Сен Жермен у препуној хали "Борис Трајковски" у скопљу са 28:26. Овом победом "металурзи" из Аутокоманде избили су на водећој позицији у групи Ц Лиге шампиона.

Пулени Лина Червара гинули су за сваком лоптом свих 60 минута. Гости су играли своју игру, али ни једног тренутка нису успели да се одлепе и поведу са више голова разлике.

Кључан фактор меча показао се детаљ када је искључен Игор Вори у 54 минути, уз седмерац за Металург, Ренато Вугринец погађа за 26:24, а у следећем нападу Мојсоски повећава 27:24. Затим 28:26, на 56 секунде до краја, иако домаћини губе лопту, Марко Копљар је немоћан пред бравурозним Дарко Станићем својом 18. интервенцијом!

Полувреме: 12:12 . Сала: "Борис Трајковски" во Скопје. Гледалаца: 6.500. Судије: Тогстад и Кристијансен Норвешка. Седмерци: Металург 4/5, ПСЖ 4/5. Искључења: Металург 6 мин., ПСЖ 6 мин.

Металург: Станић (17+1 одбрана), Мијатовић (), Ојлески, Димовски 4/8, Пецаковски, Вугринец 9/15 (4/5), Георгиевски 4/4, Манасков 4/5, В. Маркоски, З. Мојсоски, Н. Маркоски 0/1, Н. Мојсоски 3/9, Атман 3/10, Кеџо, Јоновски, Мандић.

Пари Сен Жермен: Анонеј (11+1 одбрани), Сиера (4 одбрани), Мелић 6/7, Халгримсон, Диао, Гарсија 1/2, Вори 2/5, Гојун, Гунарсон, Абало 2/4, Хансен 2/7, Нарсис 3/6, Онрубија 3/5, Копљар 3/6, М'Тима, Боиновић 4/5 (4/5).